AUCKLAND WOMEN'S LASER CHAMPIONSHIP

PT CHEVALIER YACHT CLUB

Results are final as of 18:51 on May 1

A Fleet

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Division Class SailNo HelmName Club R1 R2 R3 R4 Total Nett
1st A Open Radial 197278 Libby Porter KYC 1.0 1.0 1.0 (3.0) 6.0 3.0
2nd A Master Radial 192279 Michelle Bain KYC (3.0) 2.0 2.0 1.0 8.0 5.0
3rd A Master Radial 168881D Georgina Wooldridge PBC 2.0 (3.0) 3.0 2.0 10.0 7.0
4th A Open Radial 168881 Taylor Farrell PLSC (8.0) 4.0 4.0 4.0 20.0 12.0
5th A Master Radial 157146 Shaaron McKee PLSC 4.0 5.0 (8.0) 7.0 24.0 16.0
6th A Apprentice Master Radial 181961 Annie Mills PLSC 6.0 (7.0) 6.0 5.0 24.0 17.0
7th A Master Radial 195516 Kirsty MacDonald PCSC 5.0 (9.0) 5.0 8.0 27.0 18.0
8th A Master Radial 173541 Julie Davies PCSC (9.0) 8.0 7.0 6.0 30.0 21.0
9th A Master Radial 195546 Chantal Grass PLSC 7.0 6.0 (9.0) 9.0 31.0 22.0

B Fleet

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Division Class SailNo HelmName Club R1 R2 R3 R4 Total Nett
1st B Open Radial 92613 Deborah Killen PLSC (1.0) 1.0 1.0 1.0 4.0 3.0
2nd B Youth Radial 5 Jemma Walden WSC (2.0) 2.0 2.0 2.0 8.0 6.0
3rd B Master Radial 4 Georgina Barnes PCSC 3.0 3.0 3.0 (4.0 DNF) 13.0 9.0

R1 - A Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo HelmName Club Place Points
1 A Open Radial 197278 Libby Porter KYC 1 1.0
2 A Master Radial 168881D Georgina Wooldridge PBC 2 2.0
3 A Master Radial 192279 Michelle Bain KYC 3 3.0
4 A Master Radial 157146 Shaaron McKee PLSC 4 4.0
5 A Master Radial 195516 Kirsty MacDonald PCSC 5 5.0
6 A Apprentice Master Radial 181961 Annie Mills PLSC 6 6.0
7 A Master Radial 195546 Chantal Grass PLSC 7 7.0
8 A Open Radial 168881 Taylor Farrell PLSC 8 8.0
9 A Master Radial 173541 Julie Davies PCSC 9 9.0

R2 - A Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo HelmName Club Place Points
1 A Open Radial 197278 Libby Porter KYC 1 1.0
2 A Master Radial 192279 Michelle Bain KYC 2 2.0
3 A Master Radial 168881D Georgina Wooldridge PBC 3 3.0
4 A Open Radial 168881 Taylor Farrell PLSC 4 4.0
5 A Master Radial 157146 Shaaron McKee PLSC 5 5.0
6 A Master Radial 195546 Chantal Grass PLSC 6 6.0
7 A Apprentice Master Radial 181961 Annie Mills PLSC 7 7.0
8 A Master Radial 173541 Julie Davies PCSC 8 8.0
9 A Master Radial 195516 Kirsty MacDonald PCSC 9 9.0

R3 - A Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo HelmName Club Place Points
1 A Open Radial 197278 Libby Porter KYC 1 1.0
2 A Master Radial 192279 Michelle Bain KYC 2 2.0
3 A Master Radial 168881D Georgina Wooldridge PBC 3 3.0
4 A Open Radial 168881 Taylor Farrell PLSC 4 4.0
5 A Master Radial 195516 Kirsty MacDonald PCSC 5 5.0
6 A Apprentice Master Radial 181961 Annie Mills PLSC 6 6.0
7 A Master Radial 173541 Julie Davies PCSC 7 7.0
8 A Master Radial 157146 Shaaron McKee PLSC 8 8.0
9 A Master Radial 195546 Chantal Grass PLSC 9 9.0

R4 - A Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo HelmName Club Place Points
1 A Master Radial 192279 Michelle Bain KYC 1 1.0
2 A Master Radial 168881D Georgina Wooldridge PBC 2 2.0
3 A Open Radial 197278 Libby Porter KYC 3 3.0
4 A Open Radial 168881 Taylor Farrell PLSC 4 4.0
5 A Apprentice Master Radial 181961 Annie Mills PLSC 5 5.0
6 A Master Radial 173541 Julie Davies PCSC 6 6.0
7 A Master Radial 157146 Shaaron McKee PLSC 7 7.0
8 A Master Radial 195516 Kirsty MacDonald PCSC 8 8.0
9 A Master Radial 195546 Chantal Grass PLSC 9 9.0

R1 - B Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo HelmName Club Place Points
1 B Open Radial 92613 Deborah Killen PLSC 1 1.0
2 B Youth Radial 5 Jemma Walden WSC 2 2.0
3 B Master Radial 4 Georgina Barnes PCSC 3 3.0

R2 - B Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo HelmName Club Place Points
1 B Open Radial 92613 Deborah Killen PLSC 1 1.0
2 B Youth Radial 5 Jemma Walden WSC 2 2.0
3 B Master Radial 4 Georgina Barnes PCSC 3 3.0

R3 - B Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo HelmName Club Place Points
1 B Open Radial 92613 Deborah Killen PLSC 1 1.0
2 B Youth Radial 5 Jemma Walden WSC 2 2.0
3 B Master Radial 4 Georgina Barnes PCSC 3 3.0

R4 - B Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo HelmName Club Place Points
1 B Open Radial 92613 Deborah Killen PLSC 1 1.0
2 B Youth Radial 5 Jemma Walden WSC 2 2.0
3 B Master Radial 4 Georgina Barnes PCSC DNF 4.0



Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com